Anasayfa
PASLANMAZ ÇELİK ÜRÜN İMALATI – KAYNAK İŞLERİ

Paslanmaz Çelik Nedir?
Yapısında ağırlık olarak en az %10 oranında ama kullanılacak yere göre bu oranın %25 e kadar artabildiği oranda Krom içeren ve demir esaslı olarak bilinen alaşımlardır.
Yüzeyindeki krom oksit tabakası aşınmaya karşı yüksek bir direnç göstermek suretiyle paslanma süresini geciktirmektedir.
İmalatı istenen bir ürünün nerede ve hangi şartlarda çalışacağının belirlenmesi uygun paslanmaz çelik seçimi açısından önemlidir. Çünkü iç veya dış ortama göre seçilebilecek birçok paslanmaz çelik türü bulunmaktadır. 304 ve 316 kalite denilen paslanmaz çelik türleri piyasada en çok tercih edilen paslanmaz çelik türleridir.
Yüzde yüz geri dönüştürülebilir olması paslanmaz çeliğin en başta gelen özelliğidir.

Paslanmaz Çelik Ürün İmalatındaki Yerimiz Neresi?
Öncelikli olarak tarafımızdan yapılanlar;
Firmaların gerçek anlamda ihtiyaçlarını belirlemek daha sonra uygun paslanmaz çelik seçimini yapmak, en uygun maliyetlerde ve hızda imalatı gerçekleştirmek suretiyle tamamlanan çalışmaları içermektedir.
Yeri geldiğinde imalat öncesi akredite olan laboratuarlarda teknik analizler, Üniversitelerin Ar-Ge departmanlarıyla ortak yapılan çalışmalarımız gelmektedir.
Bu çalışmaların en önemli nedeni müşterilerimizin taleplerine uygun imalatlar için uygun paslanmaz çelik seçimi yapmak içindir.
Amacımız, maliyeti oldukça yüksek olabilecek paslanmaz çelik imalatı ürün veya ürünlerin yatırım maliyetlerinde bir defada doğru karar verebilmektir.

Efsane olarak imalatlarımız arasında çok çeşitli paslanmaz çelik ürünler bulunmaktadır.
Bunlar arasında;
-Muhtelif hacim ve boyutlarda tanklar,
-Mikserler,
-Paslanmaz çamur filtreleri,
-Arıtma tesisleri,
-Taşma kapları,
-Platform, merdiven korkuluk taşma kabı çeşitleri vb.

  • ANASAYFAYA DÖN