Homepage
VERİMLİLİK

Rekabetçi üretim şartlarında işletmelerde oluşan maliyetleri en aza indirebilmek amacıyla, kaynakların kullanılmasında yapılan her türlü tasarrufa Verimlilik diyoruz.
Sahanın muhtelif noktalarında yapılabilecek verimliliklerin başında tabii ki ekipman verimlilikleri ilk sırada yer almaktadır.
Verimlilikler Nasıl Yapılır?
Bu konuda önleyici makine bakımlarının düzenli olarak yapılması büyük rol oynamaktadır.
Ayrıca yapılacak kestirimci makine ekipman bakımları da ekipman ömrünü uzatacağı gibi ekipmanların daha stabil olarak çalışmasını ve dolayısıyla da kalitenin standardizasyonunu sağlayacaktır.

Ekipman verimliliğini üst seviyelere taşıyabilecek olan önleyici ve kestirimci bakım metodlarımız arasında;

- Vibrasyon testleri,
- Yağ analizleri,
- Termal kamera sistemiyle elektrik pano ve motor sargılarının ısı kontrolü,
- Elektronik sistem bakımları,
- Pnömatik ve Hidrolik sistem bakımları,
- Günlük genel ekipman temizlikleri

Nerelerde Verimlilik Yapılabilir?
İşletmelerde verimlilik konusu çok geniş alanlarda yapılabilmektedir.

Klasik aydınlatma ekipmanlarının tasarruflu sistem aydınlatma ekipmanlarıyla değişimi,
Elektrik sarfiyatı için AC (alternatif akım) elektrik motorlu sistemlerin servo motor sistemlerle değişimleri, ekipmanlarda yapılacak otomasyon çalışmaları için zaman etüdlerinin yapılması,

Verimlilikteki rolümüz nedir?
Çalışma hayatının büyük bir kısmı üretim tesislerinde geçmiş olan kadromuz, nerelerde verimlilik yapılacağı konusunda oldukça deneyim kazanmış olup yaptığı onlarca verimlilik çalışmalarıyla işletmelerin maddi açıdan ciddi boyutlarda tasarruf etmelerini sağlamıştır.
Bir diğer önemli husus ise firmamızın, işletmelerin mevcut üretim akış sisteminin uygunluğunun kontrol ve gözden geçirmesini yapması, değişiminin gerekliliğinin ergonomik olması konusu da dikkate alınarak uygun projelendirme ve sunumun yetkililerle paylaşılması ve onlarla bir plana oturtularak takibi de tarafımızdan yapılabilmektedir.

  • ANASAYFAYA DÖN